ثبت شرکت آنلاین

ثبت شرکت

ثبت شرکت های مختلف: شرکت سهامی خاص و عام، شرکت با مسئولیت محدود، تضامنی و شرکتهای تعاونی و .. در ایران و کشورهای دیگر با سریعترین روش در دنیای ثبت صورت میگیرد. برای کسب اطلاعات و ثبت شرکت به صورت آنلاین تماس بگیرید یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید.

 • مدت زمان ثبت شرکت:۱۵ روز کاری
 • نوع خدمات:حضوری و غیر حضوری(آنلاین)
 • هزینه ثبت شرکت:از ۹۰۰هزار تومان
 • اعتبار شرکت:نامحدود
 • ثبت شرکت در همه نقاط:تهران و شهرستان ها و خارج از کشور
 • مدارک:تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضا

نحوه ثبت شرکت

ثبت شرکت آنلاین

ما در سامانه ثبت شرکت دنیای ثبت، در سریع ترین زمان، انواع شرکت های تجاری اعم از: شرکت سهامی خاص و عام، شرکت با مسئولیت محدود، تضامنی و شرکتهای تعاونی و .. را در کشور ایران و خارجی را بصورت رسمی و قانونی به ثبت می رسانیم. در گام اول باید مراحل آن از جمله: تهیه و تکمیل مدارک، انتخاب نام شرکت، چاپ آگهی و ارتباط با اداره ثبت شرکتها را پیگیری و انجام داد.

نحوه ثبت شرکت به نوع شرکت شما بستگی دارد. این کار معمولاً به صورت اینترنتی انجام می‌شود. با توجه به اینکه ممکن است هر نوع شرکتی برای هر کسب و کاری مناسب نباشد؛ توصیه می‌کنیم قبل از شروع فعالیت و انتخاب نوع شرکت، شرایط خود را بررسی کنید و سپس بین انواع مختلف شرکت‌ها، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. پس از اطمینان یافتن از انتخاب خود، نوبت آن است که برای ثبت شرکت اقدام کنید.

نحوه ثبت شرکتهای مختلف به شرح ذیل است:

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود یکی از پرطرفدار‌ترین نوع شرکت‌ها در ایران است که معمولاً بیشترین درخواست را در مؤسسه ما دارد. راه‌اندازی و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مقایسه با سایر شرکت‌ها دردسر کمتری داشته و در زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود. تعداد شرکا و سهامداران این شرکت کمتر است؛ در نتیجه شما می‌توانید با حداقل دو نفر شریک شرکت خود را راه‌اندازی کنید.

در ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیازی نیست که سرمایه اولیه خود را به حساب واریز کنید؛ فقط کافیست مبلغ دقیق آن را در اساسنامه اعلام نمایید.

هنگام ثبت شرکت مسئولیت محدود می‌توانید اعضای هیئت مدیره را برای یک بازه زمانی مشخص تعیین کنید؛ به همین دلیل امکان تغییر اعضا در مواقع ضروری نیز وجود خواهد داشت. این موضوع مهم‌ترین تفاوت بین شرکت مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص به حساب می‌آید.

شرکت سهامی خاص

پس از شرکت مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص نیز محبوب‌ترین نوع شرکت‌ها در ایران به حساب می‌آید. این شرکت از نظر شرایط و نحوه ثبت با سایر شرکت‌ها متفاوت است که در ادامه به معرفی مهم‌ترین تفاوت‌های آن خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت سهامی خاص با حداقل ۵ عضو امکان‌پذیر است که شرایط اعضا باید به صورت زیر باشد:

 1. حداقل ۳ نفر از اعضا سهامدار باشند.
 2. ۲. ۱ نفر به عنوان باارزش اصلی معرفی شود.
 3. ۳. ۱ نفر به عنوان علی البدل تعیین گردد.

برای ثبت شرکت نیاز است حداقل ۳۵ درصد از سرمایه اولیه به حساب شرکت واریز شود و رسید آن برای اداره ثبت ارسال گردد. امکان تغییر و جابجایی اعضا و شرکا در شرکت سهامی خاص وجود ندارد. مدیران این شرکت می‌توانند حداکثر تا ۲ سال منصوب شوند. تمدید یا برکناری مدیران شرکت بر عهده جلسه مجمع عمومی است.

شرکت تضامنی

پشرکت تضامنی یکی دیگر از انواع شرکت‌ها است که به دلیل شرایطی که دارد از طرفداران کمتری برخوردار است. در حال حاضر تعداد شرکت‌های تضامنی در کشور بسیار کمتر از سایر شرکت‌ها می‌باشد. محدود بودن موضوعات عناوینی که می‌توان با استفاده از آن در شرکت تضامنی فعالیت کرد، باعث شده تا تقاضا برای ثبت شرکت‌ها نیست بسیار کم باشد.

در این شرکت‌ها معمولاً مدت محدودی برای انتصاب مدیریت نیز در نظر گرفته نمی‌شود. در ضمن شرکت تضامنی نیازی به یک نفر به عنوان بازرس ندارد. برای ثبت شرکت تضامنی وجود دو شریک کافیست. لازم به ذکر است که اسم یکی از شرکا حتماً باید در عنوان شرکت قرار بگیرد.

شرکت نسبی

ثبت شرکت نسبی در ایران یکی از زیر مجموعه‌های شرکت تجاری به شمار می‌رود. در این نوع شرکت‌ها معمولاً فعالیت‌های تجاری و بازرگانی انجام می‌شود. شرکا و مدیران شرکت نسبی به عنوان اصلی‌ترین اعضای شرکت به حساب می‌آیند.

نکته جالبی که در مورد این شرکت وجود دارد این است که شرکا به عنوان یک ضامن عمل کرده و در ازای شرکت ضمانت دارند. در ضمن مدیران شرکت از بین سهامداران انتخاب می‌شود. در این شرکت یک نفر به عنوان مدیر کلی تعیین شده که در حوزه اختیارات خود وظیفه ریاست برنامه‌های کلان را نیز برعهده دارد.

تأسیس شرکت‌های نسبی در ایران با حداقل ۲ سهامدار نیز امکان‌پذیر است. سهامداران و شرکا در شرکت می‌توانند متناسب با مقدار سهام خود فعالیت کنند. به این معنا که آن‌ها می‌توانند به نسبت سهام خود در شرکت، در امور دخالت داشته باشند و در برخی از موارد تصمیم بگیرند. در ضمن سهامداران شرکت نسبی موظف هستند در برابر بدهی و قروضی شرکت نیز به میزان سهام خود دخالت کنند.

تبصره: کلیه سهامداران شرکت نسبی باید به سن قانونی رسیده باشند و حداقل ۱۸ سال تمام داشته باشد.

موسسه غیر تجاری

هنگام ثبت موسسه غیر تجاری نباید فعالیت‌های تجاری را در مؤسسه خود انجام دهید. این دسته از موسسات معمولاً برای انجام خدماتی از جمله موسسات آموزشی، حقوقی، بهداشتی درمانی، نظافت و …. نیز ثبت می‌شوند.

نحوه ثبت شرکت و مؤسسات تفاوت چندانی با یکیدگر ندارد. یکی از مهم‌ترین تفاوت بین ثبت شرکت و مؤسسات، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری است که مدیر مؤسسه باید به اداره ثبت تحویل دهد. ثبت سایر شرکت‌ها نیازی به این گواهینامه ندارد. در ضمن برای ثبت موسسات نیازی به واریز سرمایه نیز نمی‌باشد.

شرکت بازرگانی

ثبت کردن شرکت بازرگانی

یکی از انواع شرکت‌های قابل ثبت در ایران، شرکت بازرگانی است که برای فعالیت‌های صادراتی و وارداتی استفاده می‌شوند. با توجه به اینکه صادرات در ایران با سود زیادی همراه است؛ افراد زیادی برای ثبت این نوع شرکت در ایران اقدام می‌کنند. راه‌اندازی شرکت بازرگانی به رو روش سهامی و مسئولیت محدود امکان پذایر است. قوانین تأسیس این شرکت نیز مشابه همان شرکت‌ها می‌باشد.

از مهم‌ترین مزیت شرکت بازرگانی می‌توان به عدم نیاز مجوز برای صادرات و واردات اشاره کرد؛ بنابراین با ثبت این شرکت می‌توانید فعالیت خود را به راحتی و بدون دردسر انجام دهید.

شرکت تعاونی

از شرکت‌های قابل ثبت در ایران، می‌توان به شرکت تعاونی اشاره کرد. این شرکت از شرایط خاص و پیچیده‌ای برخوردار است؛ به همین از لحاظ تقاضا در رتبه سوم قرار دارد. اولین شرط ثبت شرکت تعاونی در ایران دریافت مجوز از اداره تعاون است. تأسیس شرکت تعاونی با وجود حداقل ۷ نفر عضو امکان‌پذیر می‌باشد که نام این افراد باید در اساسنامه درج شود. در ضمن این اساسنامه باید توسط جلسه مجمع عمومی شرکت نیز تأیید شود.

شرکت تعاونی و شرکت‌های سهامی از لحاظ برخی نکات با یکدیگر شباهت دارند. به عنوان مثال در این شرکت، سهام شرکت باید بین اعضای تعاونی تقسیم گردد.

ثبت شرکت در ایران

ثبت کردن شرکت در ایران

ثبت شرکت چیست؟ زمان مناسب و شرایط ثبت شرکت کدام است؟ این سؤالات رایجی هستند که معمولاً توسط کاربران مختلف پرسیده می‌شود. در ادامه قصد داریم آموزش صفر تا صد ثبت شرکت را به صورت کامل ارائه دهیم. اگر شما هم به دنبال چنین مطلبی هستید این مقاله از موسسه حقوقی و سامانه دنیای ثبت را دنبال کنید تا با کلیه شرایط و مراحل ثبت شرکت در ایران آشنا شوید.

با توجه به شرایط بازار و قیمت‌های نامعقول به عنوان یک راهنما توصیه می‌کنیم حواستان را جمع کنید تا مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی نشوید؛ همچنین دقت داشته باشید بابت هر خدماتی که دریافت می‌کنید از کارشناس خود بخواهید راجع به آن توضیح دهد. در ضمن فراموش نکنید قرارداد کتبی برای ارائه خدمات ضروری است و باید قبل از شروع هر کاری برای آن اقدام کنید.

ثبت شرکت در مناطق آزاد

ثبت شرکت در مناطق آزاد از مزیت‌ها و معایب خاص خود برخوردار است. از مناطق آزاد ایران می‌توان به ماکو، اروند، چابهار، قشم، کیش، انزلی و... نیز اشاره کرد. معافیت مالیاتی مهم‌ترین مزیت ثبت شرکت در این مناطق به حساب می‌آید. بر اساس قانون چنانچه شرکتی در این مناطق، مالیات قانونی خود را پرداخت کند می‌تواند به مدت ۲۰ سال از امتیاز معافیت مالیاتی نیز بهره‌مند شود؛ بنابراین اگر قصد ثبت شرکت در مناطق آزاد را دارید باید به فعال بودن جواز اقتصادی، پلمپ دفتر‌ها، و مهم‌تر از همه اظهارنامه مالیاتی نیز توجه داشته باشید.

برای ثبت شرکت در مناطق آزاد ضروری است که فعالیت‌های تجاری و کاری شما هم در این مناطق انجام شود؛ در غیر این صورت شرکت شما مشمول معافیت مالیاتی نخواهد شد.

مناطق آزاد ایران به دلیل موقعیت و شرایطی که دارد یکی از بهترین مناطق برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید. با انتخاب این مناطق می‌توانید هزینه‌های راه‌اندازی، ساخت دستگاه و همچنین هزینه جابجایی را کاهش دهید و با سرعت بیشتری به گسترش فعالیت‌های اقتصادی خود بپردازید.

قبل از انتخاب یکی از منطقه آزاد ایران بهتر است ابتدا استعداد و شرایط آن را بررسی کنید و سپس برای درآمدزایی در آن اقدام نمایید. از مهم‌ترین اهداف این شرکت‌ها می‌توان به سودآوری چندین برابر از طریق مبادلات مختلف اشاره کرد. مناطق آزاد کشور باعث ذخیره ارز شده و از خروج آن از مرز‌های کشور جلوگیری می‌کند؛ از این رو می‌تواند به صورت مستقیم روی اقتصاد کشور نیز تأثیر بود. همه این موارد باعث شده برخی از تجار خارجی برای توسعه کسب و کار خود، مناطق آزاد ایران را انتخاب و سرمایه‌گذاری کنند.

ثبت شرکت تجاری و غیر تجاری

اگر بخواهید فعالیت تجاری و یا غیر تجاری منظمی را آغاز کنید بهتر است از طریق ثبت شرکت شروع کنید؛ زیرا از مزایای بسیاری همچون موارد زیر بهره‌مند خواهید شد.

برای اینکه بتوانید فعالیت تجاری یا غیر تجاری خود را به صورت رسمی در کشور آغاز کنید و از مزیت‌های آن آن بهره‌مند شوید بهتر است نسبت به ثبت شرکت به صورت رسمی اقدام کنیم. از مزیت‌های ثبت شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساماندهی و منظم شدن امور شرکت
 • ایجاد اعتماد بین کارمندان نهاد‌ها و دولت
 • امکان شرکت در مزایده و مناقصه‌های شرکت‌ها
 • امکان دریافت نمایندگی
 • امکان دریافت وام و تسهیلات بانکی
 • ثبت سابقه کاری برای شرکت

مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها

برای اینکه بتوانیم شرکت خود را به صورت رسمی به ثبت برسانید نیاز است چند مرحله مهم را طی یک سلسله مراتب منظم دنبال کنید. در این بخش از سامانه دنیای ثبت، مراحل ثبت شرکت را به صورت گام به گام آموزش خواهیم داد.

 • انتخاب نوع شرکت مورد نظر
 • تعیین شرکا یا سهامداران شرکت
 • مشخص کردن سرمایه اولیه برای راه‌اندازی شرکت
 • انتخاب حوزه فعالیت شرکت
 • انتخاب عنوان یا نام مناسب برای شرکت یا مؤسسه
 • تعیین سمت اعضای شرکت و مشخص کردن اختیارات و حقوق امضا
 • تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت
 • ثبت نام ثبت درخواست به صورت اینترنتی
 • ارسال مدارک موردنیاز به همراه تاییدیه نام اداره
 • مراجعه حضوری به اداره ثبت برای ارائه اوراق و امضاء مدارک
 • پرداخت هزینه روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار شرکت

چه زمانی باید شرکت ثبت کنیم؟

یکی از سوالات مهمی که معمولاً توسط مراجعه‌کنندگان پرسیده می‌شود این است که چه زمانی باید برای ثبت شرکت اقدام کنیم؟ با توجه به اینکه در کشور ایران آموزش‌های لازم برای کسب و کار‌های تجاری وجود ندارند؛ اکثر کاربران به دلیل عدم آگاهی هنگام ثبت شرکت با مشکلات و علامت سؤال‌های زیادی همراه می‌شوند. به عنوان مثال اغلب کاربران بعد از صرف زمان زیادی و بعد از مشاوره با کارشناسان، تازه متوجه می‌شوند که نیاز به ثبت شرکت نداشتند.

به عنوان یک راهنما به شما توصیه می‌کنیم قبل از اینکه بخواهید برای ثبت شرکت اقدام کنید حتماً تحقیقات لازم را انجام دهید و از لزوم ثبت شرکت برای کسب و کار خود مطمئن شوید. یکی از روش‌های مطمئن برای تحقیق در این زمینه انتخاب کارشناسان است. از این طریق می‌توانید به پاسخ سؤال‌های خود از جمله ضرورت تبدیل کسب و کار به شخصیت حقوقی، زمان ثبت شرکت، مواد لازم برای تعهد‌های حقوقی و... را بپرسید.

کارشناسان ما به دستور مدیریت تیم شرایط و نوع کسب و کار شما را مورد بررسی قرار داده و در صورت نیاز به شما پیشنهاد عقد قرارداد خواهند داد. پس اگر احساس می‌کنید در این زمینه به کمک نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم از طریق مشاوره رایگان تلفنی یا حضوری ما سؤالات خود را مطرح کنید./p>

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

برای ثبت شرکت خود نیاز است مدارکی را در اختیار اداره ثبت قرار دهید. مدارک ثبت شرکت عبارتند از:

 • مدارک شناسایی کشور کام از جمله کارت ملی و شناسنامه
 • شرکت نامه
 • تقاضانامه
 • ثبت نام و دریافت کد ثنا برای همه اعضای هیئت مدیره شرکت
 • ارائه اساسنامه تکمیل شده شرکت
 • تأییدیه آدرس و کد پستی شرکت
 • تعیین حق امضای شرکت (در صورتی که حق امضا برای بیش از یک نفر باشد نیاز است نوع و شرایط امضا‌ها مشخص گردد)
 • تعیین سمت و سهام اعضای شرکت
 • انتخاب ۵ نام مناسب 3 سیلابی
 • ارائه مجوز (ویژه شرکت‌هایی که نیاز به مجوز دارند)
 • ارائه دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی و مؤسسین شرکت و صورت جلسه هیئت مدیره
 • ارائه وکالتنامه وکیل (در صورتی که گیرنده کار از اداره وکیل باشد)

نکته: برای ثبت شرکت سهامی خاص باید یک فیش بانکی معادل با ۳۵ درصد سرمایه اولیه شرکت ارائه شود.

ثبت نام کد ثنا برای ثبت شرکت اجباری شد

بر اساس قانون جدید اداره ثبت که از آبان ۱۴۰۰ تصویب شده، اعضای هیئت مدیره شرکت مورد نظر موظف هستند در سامانه ثنا ثبت نام کنند و برای دریافت کد مربوطه اقدام نمایند. لازم به ذکر است که رعایت این قانون الزامی است و کلیه پرونده‌های بدون ثبت نام کد ثنا از طرف اداره ثبت نیز رد خواهند شد.

نکات مهم درباره مدارک مورد نیاز برای تاسیس شرکتها

مدارک مورد نیاز برای ثبت انواع شرکت‌ها متفاوت هستند؛ از این رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر کاری با یک کارشناس مجرب ثبتی مشورت کنید و با راهنمایی ‌ایشان مدارک مورد نیاز خود را آماده کنید. در ادامه چند نکته مهم در مورد کلیات مدارک مورد نیاز ثبت شرکت را بیان می‌کنیم.

 1. اعضای هیئت مدیره شرکت مورد نظر باید دارای گواهینامه سوء پیشینه کیفری باشند و در آن لحظه در هیچ یک از مراکز دولتی مشغول به کار نباشند.
 2. اعضای هیئت مدیره می‌توانند به طور همزمان در شرکت‌های خصوصی عضو هیئت مدیره باشند.
 3. مدیرعامل شرکت این اجازه را ندارد که به صورت همزمان در دو شرکت مدیریت کند؛ چه شرکت دولتی و چه شرکت‌های خصوصی.
نکات مهم

یکی از مهمترین نکته‌ای که باید هنگام ثبت شرکت به آن دقت کنید این است که این کار هر چقدر هم ساده باشد باز هم نیاز به تخصص و مهارت خواهد داشت؛ از این رو بهتر است این کار را بدون مشورت یک کارشناس انجام ندهید. با توجه به اینکه برخی از شرکت‌های حقوقی هزینه‌های بسیار زیادی را بابت این کار از مشتریان در دریافت می‌کنند؛ توصیه می‌کنیم هنگام انتخاب شرکت به کیفیت خدمات ارائه شده آن نیز دقت کنید.

سامانه دنیای ثبت با جمعی از کارشناسان و کارمندان مجرب خود بهترین خدمات را به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌دهد. با انتخاب این شرکت می‌توانید کلیه فرایند ثبت شرکت را به صورت غیر حضوری دنبال کنید و به راحتی به مشغله‌های خود برسید. دقت داشته باشید که ارائه خدمات ثبت شرکت به صورت اینترنتی به این معنا نیست که هزینه اضافی بابت پول تلفن از شما دریافت می‌شود با این وجود شما می‌توانید از مزیت‌های فراوان دیگری نیز بهره‌مند شوید.

برای ثبت شرکت خود این 3 نکته مهم را حتماً در نظر بگیرید

مهمترین نکته‌ای که باید هنگام راه‌اندازی شرکت به آن توجه داشته باشید انتخاب شریک است. طبق قوانین تصویب شده امکان تأسیس شرکت بدون شریک یا سهامدار وجود ندارد. به عنوان مثال تأسیس یک شرکت سهامی خاص نیاز به دو شریک سهامدار و ۳عضو غیر سهامدار دارد و ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز به حداقل یک شریک (یعنی جمعا 2 نفر) نیاز خواهد داشت.

پس از انتخاب شریک شرکت، باید با مشورت همدیگر حوزه فعالیتی خود را نیز انتخاب نمایید. از این طریق می‌توانید متوجه شوید که برای فعالیت خود به مجوز نیاز دارید یا خیر؟ در صورتی که فعالیت شما نیازمند اخذ مجوز باشد باید از طریق مرجع صلاحیت، مجوز مورد نظر را دریافت کنید و سپس برای ثبت شرکت اقدام نمایید. لازم به ذکر است که درخواست ثبت شرکت بدون ارائه مجوز بررسی نخواهد شد.

بر اساس قانون تجارت، شرکت های قابل ثبت در ایران به ۷ دسته از جمله شرکت با مسئولیت محدود، تعاونی، تضامنی، شرکت مختلط سهامی مختلط غیر سهامی، شرکت نسبی تقسیم می‌شوند. صاحبان کسب و کار باید قبل از هر کاری نوع شرکت را انتخاب کنند و سپس برای ثبت شرکت اقدام نمایند.

سامانه ثبت شرکت‌ها و مؤسسات

سامانه ثبت شرکتها و مؤسسات می‌تواند کلیه خدمات مربوط به مراحل درخواست تاسیس و ثبت شرکت را ارائه دهد. در صورتی که با فرایند عملی ثبت درخواست در سامانه آشنا هستید می‌توانید این کار را به راحتی انجام دهید؛ در غیر این صورت بهتر است با مشورت یک متخصص این کار را انجام دهید؛ چرا که راه‌اندازی شخصیت قانونی شرکت، از اهمیت بالایی برخوردار است و بهتر است به درستی انجام شود.

به عنوان مثال آشنا نبودن با فرایند درخواست ثبت شرکت می‌تواند مشکلاتی از جمله، ثبت اطلاعات نادرست یا با مشکل مواجه شدن مراحل ثبت را به دنبال داشته باشد.

ثبت شرکت اینترنتی و آنلاین

ثبت شرکت غیر حضوری

استفاده از خدمات غیرحضوری و اینترنتی به شما کمک می‌کند که به صورت چشمگیری در وقت هزینه خود صرفه‌جویی کنید. در مقابل انجام خدمات به صورت حضوری نیازمند صرف پول زیادی بوده و به علاوه باعث هدر رفتن وقت شما نیز می‌شود.

تصور کنید قرار است برای انجام مراحل ثبت شرکت به یک شرکت حقوقی مراجعه کنید. در این صورت باید زمانی را برای رسیدن به شرکت و مدت زمان دیگری را هم برای رسیدن نوبت‌تان در شرکت صرف کنید. با این وجود باز هم باید مدت زمان طولانی دیگری را برای اعلام نتیجه درخواست منتظر بمانید. از طریق صفحه ثبت شرکت آنلاین می‌توانید همه این مراحل را به سادگی از طریق تماس تلفنی یا درخواست اینترنتی انجام دهید و نگران هدر رفتن وقت و هزینه خود نباشید

ثبت شرکت ارزان

دنیای ثبت چه خدماتی را به مشتریان ارائه می‌دهد؟ مجموعه ما به همراه پرسنل مجرب و حرفه‌ای خود انواع خدمات حقوقی مرتبط با ثبت شرکت را ارائه می‌دهد. از مزیت‌های می‌توان به کیفیت و سرعت بالا و همچنین دریافت حق الزحمه بسیار کم نیز اشاره کرد. با انتخاب مجموعه ما می‌توانید فرایند ثبت شرکت را با مناسب‌ترین قیمت در زمان کوتاهی انجام دهید. در ادامه بخشی از مهم ترین خدمات مؤسسه را معرفی خواهیم کرد.

اعزام کارشناس در محل

یکی از خدماتی که ما برای سهولت کار مشتریان انجام می دهیم اعزام کارشناس به محل شرکت و مشاوره حضوری با شما است. این کار به معنا عقد قرارداد نیست و شما میتوانید تنها از مشاوره و راهنمایی های این کارشنان استفاده نمایید.

ثبت شرکت فوری

یکی از سؤالاتی که معمولاً مراجعه‌کنندگان از ما می‌پرسند این است که ثبت شرکت فوری به چه معناست؟ با توجه به اینکه برخی از مشتریان ترجیح می‌دهند خدمات ثبت شرکت را در زمان کوتاه‌تری انجام دهند، خدمات ثبت شرکت فوری را برای شما ارائه داده است.

البته در اینجا قرار نیست مراحلی به صورت غیر قانونی انجام شود؛ در واقع منظور ما این است که کار تأسیس شرکت شما در خارج از نوبت و به صورت فوری انجام خواهد شد. البته مجموعه ما تمام سعی خود را می‌کند که کلیه خدمات مشتریان را به صورت فوری و با کیفیت بالابه اتمام برساند.

خدمات بعد از تأسیس شرکت

تأسیس شرکت به معنای اتمام کار نیست و بعد از آن باید اقداماتی را نیز انجام دهید. به عنوان مثال باید حواستان به قوانین مالیاتی باشد و دریافت کد‌های اقتصادی و ارزش افزوده شرکت را فراموش نکنید. در ادامه مهم ترین نکاتی را که باید بعد از ثبت شرکت به آن بپردازید معرفی خواهیم کرد.

۱) ثبت برند شرکت

مهم ترین کاری که باید بعد از ثبت شرکت انجام دهید، ثبت برند یا علامت تجاری شرکت است. با این کار می‌توانید کسب و کار خود را به افراد بیشتری معرفی کنید و در نتیجه به رونق و سودآوری بیشتری برسید. ثبت برند شرکت یکی از خدمات ویژه است. در صورتی که هنوز هم برای ثبت برند خود اقدام کرده‌اید توصیه می‌کنیم هر چه زودتر این کار را انجام دهید؛ چرا که ممکن است بعضی از افراد سودجو از برند شما سوء استفاده کنند و در نتیجه به برند و اعتبار شما آسیب برسانند.

۲) کارت بازرگانی شرکتی

یکی از اقدامات دیگری که باید پس از ثبت شرکت انجام دهید دریافت کارت بازرگانی شرکت است. با این کار می‌توانید فعالیت‌های تجاری خود از جمله واردات و صادرات کالا را به صورت رسمی و قانونی انجام دهید. با کمک مجموعه ما می‌توانید فرایند دریافت کارت بازرگانی را بدون هیچ گونه کار غیر قانونی و سریعتر از سایر شرکت‌ها انجام دهید. البته تیم ما برای دریافت کارت بازرگانی هزینه ناچیزی را دریافت خواهد کرد.

۳) کد اقتصادی و مشاوره مالیاتی شرکت‌ها

بخش پرداخت مالیات شرکت‌ها یکی از غم انگیزترین مراحل ثبت شرکت است. در صورتیکه از قوانین مالیاتی کشور با خبر نیستید پیشنهاد می‌کنیم حتماً با یک مشاوره مالیاتی متخصص صحبت کنید و با کمک و راهنمایی های ‌ایشان بدون نگرانی به توسعه کسب و کار خود ادامه دهید. تیم ما پس از بررسی درخواست شما شروع به کار کرده و از همان ابتدای کار تا آخرین مرحله دریافت کد اقتصادی، با شما همراه خواهد بود. با راهنمایی‌های ما می‌توانید بدون نیاز به قانون گریزی حساب کتاب‌های مالی خود را مدیریت کنید.

۴) تغییرات شرکت

ثبت یک شرکت به این معنا نیست که شرکت مورد نظر تا ابد با همان ترکیب قبلی خود ادامه می‌دهد. بلکه اعضای شرکت می‌توانند پس از مدتی از شرکت خارج شوند یا اعضای جدیدی نیز شرکت اضافه شود؛ همچنین ممکن است تغییراتی در سهام شرکت به وجود بیاید، یا اینکه آدرس و کدپستی شرکت نیز به کلی تغییر کند.

در این صورت صاحب شرکت باید برای تغییرات شرکت خود به صورت رسمی اقدام کند و این موضوع را با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در میان بگذارد. برای اینکه در طول فرآیند تغییرات شرکت و آماده‌سازی صورتجلسات با مشکل مواجه نشوید پیشنهاد می‌کنیم از کارشناسان متخصص کمک بگیرید. این افراد می‌توانند با دریافت هزینه ناچیز کمک بزرگی به شما کنند.

قیمت ثبت شرکت چقدر است؟

ثبت شرکت مانند همه کار‌های دنیا با پرداخت هزینه‌های مختلفی همراه است. آشنایی با مراحل و شرایط ثبت شرکت برای صاحبان کسب و کار بسیار مهم است است به همین دلیل است که اکثر آن‌ها سعی می‌کنند از جزئیات این فرآیند به ویژه هزینه ثبت شرکت نیز مطلع شوند. خوشبختانه تیم به شما کمک می‌کند تا اطلاعات لازم را در مورد این موضوع به دست‌آورید. فرایند ثبت شرکت معمولاً توسط شرکت‌های خاصی انجام می‌شود. مبلغی که این شرکت تا برای انجام کار دریافت می‌کنند به سه دسته کلی تقسیم می‌شود که عبارتند از:

واریزی اداره ثبت

این مبلغ به مواردی همچون حق الثبت، پست، مبالغ جزئی اداره، تعیین نام و… مربوط می‌شود.

هزینه انتشار آگهی ثبت کردن شرکت

برای این که بتوانید شرکت مورد نظر خود را به صورت رسمی به ثبت برسانید لازم است قبل از هر کاری یک آگهی در روزنامه چاپ نمایید. در واقع با این کار مطمئن می‌شوید که شرکت خاصی در رابطه با نام شرکت شما اعتراضی ندارد.

برای پرداخت هزینه روزنامه رسمی کلیک کنید.

در آخرین مرحله از فرایند ثبت شرکت هم نیاز است یک آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار چاپ کنید. این آگهی با توجه به اندازه کار اندازه قلم رنگی یا سیاه سفید بودند و نوع روزنامه انتخاب شده از قیمت خاصی برخوردار خواهد بود. به طور کلی باید مبلغی حدود ۱۵۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان را بابت چاپ آگهی در روزنامه پرداخت کنید.

کارمزد سامانه ثبت شرکت

شرکت‌های حقوقی که قرار است فرایند ثبت شرکت را برای شما انجام دهند، بابت خدمات خود مبلغی را دریافت خواهند کرد. مشاورین این مجموعه در تمام مدت به شما کمک می‌کنند و با راهنمایی‌های رایگان خود در کنار شما خواهند بود.

یکی از مراحل مهم برای ثبت شرکت انتخاب نام مناسب است؛ چرا که در صورت معتبر نبودن و نامناسب بودن آن کارشناس‌های اداره ثبت آن را رد خواهند کرد؛ در نتیجه شما مجبورید زمان بیشتری را برای انجام مراحل صرف کنید. به کمک کارشناسان متخصص ما می‌توانید کلیه مراحل را به زمان کوتاهی به اتمام برسانید. تیم با دریافت هزینه بسیار مناسب به شما کمک می‌کند تا هرچه سریعتر به اهداف خود برسید.

ثبت شرکت در محل

گاهی اوقات صاحبان کسب و کار به دلیل مشغله‌های کاری زیاد وقت مراجعه به دفاتر ثبتی را ندارند. همچنین ممکن است به کار‌های اینترنتی و غیر حضوری هم اعتماد نداشته باشند. در این صورت راه حل این مشکل چیست؟ خوشبختانه مجموعه برای حل این مشکل راه حل ثبت شرکت در محل را ارائه داده است. به این معنا که پس از درخواست مشتریان، کارشناسان خود را به محل شرکت اعزام کرده و در صورت تمایل، نسبت به عقد قرارداد اقدام می‌کنند.

برای ثبت شرکت در محل کافیست با مجموعه ما تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید. در صورتی که فقط قصد مشاوره و راهنمایی را دارید باز هم می‌توانید از روش ثبت شرکت در محل استفاده کنید. کارشناس این خدمات را برای مشتریان بدون ثبت قرارداد و دریافت هزینه انجام خواهند داد.

مشاوره ثبت شرکت

تأسیس و راه‌اندازی شرکت‌های مختلف در ایران کار بسیار مهم و حساسی است؛ به همین دلیل باید به کمک و راهنمایی‌های یک کارشناس متخصص انجام شود. در صورتی که هنوز هیچ تخصص و تجربه‌ای در این زمینه ندارید پیشنهاد می‌کنیم از کارشناس با تجربه کمک بگیرید تا در طی این فرایند با مشکل خاصی مواجه نشوید.

راهنمای ثبت شرکت

اکثر کسانی که برای ثبت شرکت به کارشناسان ما مراجعه می‌کنند، اطلاعات زیادی در مورد ثبت شرکت و قوانین آن ندارد. در واقع هدف اصلی این افراد این است که قبل از تأسیس شرکت خود اطلاعاتی در مورد شرکت‌های قابل ثبت کسب کنند؛ چرا که این موضوع می‌تواند در زمینه مسائل حقوقی و مالیاتی به آن‌ها کمک کند.

تیم ما از ابتدای کار تا آخرین مرحله با شما همراه است و همواره سعی می‌کند اطلاعات مورد نیاز شما را به صورت حضوری، تلفنی یا اینترنتی در اختیار شما قرار دهد. چنانچه قصد دارید با شریط، مراحل و هزینه‌های ثبت شرکت‌های مختلف در ایران آشنا شوید، کافیست با ما تماس بگیرید و از راهنمایی‌های جامع ما استفاده کنید. مشاوران ما حتی پس از پایان ثبت شرکت هم با شما همراه خواهند بود.

شرایط ثبت شرکت چیست؟

شرایط ثبت شرکت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید قبل از هرکاری به آن آشنا شوید. شرایط ثبت هر شرکت، بسته به نوع و فعالیت‌هایی که در آن انجام می‌شود متفاوت است. قبل از اینکه بخواهید برای ثبت شرکت اقدام کنید بهتر است همه موارد را بسنجید و بر اساس آن، نوع شرکت خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب نوع شرکت نوبت آن است که اطلاعاتی در مورد شرایط ثبت شرکت مورد نظر خود به دست‌آورید.

تیم حقوقی ما با ارائه آموزش‌های صفر تا صد و مشاوره‌های رایگان همواره به مشتریان خود کمک می‌کند تا فرایند ثبت شرکت را در زمان کوتاهی به اتمام برسانند. به عنوان مثال شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود به این صورت است که در ابتدا باید حداقل دو نفر عضو شرکت باشند، یا اینکه برای تأسیس این شرکت باید حداقل ۱۰۰ هزار تومان سرمایه اولیه اعلام شود. این در حالی است که شرکت‌های سهامی خاص برای ثبت نیاز به حداقل پنج عضو دارند. شرایط دقیق ثبت انواع شرکت‌ها را می‌توانید در صفحات اختصاصی آن نیز مطالعه کنید.

استعلام از شرکت های ثبت شده

یکی از سؤالات مهم و کاربردی که معمولاً از طرف مشتریان شنیده می‌شود این است که استعلام شرکت چیست و چگونه به ما کمک می‌کند؟ همانطور که می‌دانید شرکت‌های مختلف در داخل یک کشور نمی‌توانند دارای نام مشابه یا مدیرعامل مشترک باشند. برای اینکه بتوانید از این موضوع مطمئن شوید که آیا قبل از شما شرکت دیگری با این عنوان تأسیس شده یا خیر؟ باید از روش استعلام ثبت شرکت استفاده کنید.

استعلام ثبت شرکت یکی از مهم‌ترین خدماتی است که معمولاً توسط مؤسسات حقوقی انجام می‌شود. البته انجام این کار بسیار سخت نیست و خودتان نیز می‌توانید آن را انجام دهید. با توجه به اینکه با برخی از اصطلاحات و مسائل آشنا نیستید، ممکن است در یکی از مراحل با مشکلی مواجه شوید و زمان زیادی را از دست بدهید؛ از این رو توصیه می‌کنیم این کار را به کارشناسان با تجربه بسپارید. مجموعه ما پس از بررسی درخواست شما، به صورت حرفه‌ای استعلام ثبت شرکت را شروع کرده و در زمان کوتاهی نتیجه آن را به شما اطلاع می‌دهد.

قانون امضاء الکترونیک برای ثبت شرکت

قانون امضای الکترونیک برای ثبت شرکت یکی از قوانین جدیدی است که توسط اداره ثبت شرکت‌ها منصوب شده است. طبق این قانون کلیه متقاضیان باید دارای امضای الکترونیک و توکن مخصوص اداره ثبت باشند. در حقیقت این قانون به منظور جلوگیری از مراجعه حضوری متقاضیان به اداره ثبت، ارائه شده است. با این وجود تاکنون قانون امضای الکترونیک به صورت ۱۰۰ درصدی در ایران اجرا نمی‌شود اما قرار است به صورت رسمی در روند ثبت شرکت اجرا شود.

آیا ثبت شرکت مالیات دارد؟

قبل از شروع کردن هر کاری بهتر است مسائلی همچون دریافت دفاتر قانونی، کد مالیاتی، ارسال به موقع اظهارنامه و... را جدی بگیرید تا در فرایند ثبت شرکت دچار مشکل نشوید. با انتخاب یک مشاور حقوقی با تجربه و سپردن کلیه این کار‌ها به ‌ایشان، به شما تضمین می‌کنیم که کلیه مراحل را بدون چالش و اتلاف وقت به اتمام خواهید رساند. به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را بدون دردسر ایجاد کنید و از طریق ثبت شرکت کسب درامد خود را توسعه دهید.

یکی از مسائلی که ذهن اکثر متقاضیان را به خود مشغول کرده این است که آیا ثبت شرکت شامل مالیات می‌شود یا خیر؟ برای پاسخ به این سؤال باید بگوییم بله، بر اساس قانون جدید دولت، کلیه مراودات مالی شامل پرداخت مالیات می‌شوند؛ بنابراین اگر قصد دارید شرکت خود را به صورت رسمی تأسیس کنید ابتدا باید برای ایجاد سیستم مالی اقدام نمایید.

ثبت شرکت چیست؟

مجموعه ای از افراد که با اهداف تجاری و اقتصادی که در راستای کسب در آمد و توسعه کسب و کار خود فعالیت می کنند، اقدام به ثبت شرکت خواهند کرد. با ثبت شرکتها، کلیه اقدامات بصورت قانونی و رسمی قابل انجام است و شما می توانید از مزایای آن بهره مند شوید.این شرکتها در انواع: مختلط سهامی، غیر سهامی، سهامی خاص و عام، نسبی، تعاونی، مسئولیت محدود، دانش بنیان طبقه بندی می شوند.

قوانین ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت چیست؟

قانونی شدن و رسمی شدن مجموعه فعالیت های یک کسب و کار و شرکت، از مهم ترین مزیت های این موضوع می باشد. از طرفی همانطور که گفته شد افراد با اهداف تجاری و اقتصادی در این مسیر فعالیت می کنند، پس کسب در آمد و سود سازی برای شرکتها، یکی دیگر از این مزایا می باشد. ثبت شرکت در خارج از ایران نیز مزایای خاص خود از جمله: دریافت اقامت را داشته و شما می توانید از حمایت ها و وام های با نرخ مناسب نیز بهره مند شوید.

هزینه ثبت شرکت

ثبت شرکت چقدر هزینه دارد؟

انواع شرکتهایی که در ایران و خارج فعالیت می کنند، از نظر اسم و حوزه فعالیت ممکن است متفاوت باشند که هزینه های آن نیز متغییر است. هزینه ثبت شرکت در ایران و خارج بر اساس نوع آنها ( سهامی عام، خاص، مسئولیت محدود، تعاونی و...) تعیین می شود و در کشور های مختلف نیز با هم متفاوت است.

برای اطلاع از هزینه دقیق با کارشناسان و متخصصان ما در دنیای ثبت، تماس بگیرید تا بر اساس تعرفه های روز، هزینه ها به شما اعلام شود.

اسم شرکت برای ثبت

موضوع اسم شرکت متفاوت با ثبت برند می باشد و باید گفت: هر شرکتی نیاز به تهیه و تنظیم یک اسم در اداره ثبت شرکتها دارد. این نام نیاز به بررسی دارد و قوانین خاصی برای انتخاب آن تنظیم شده است. یکی از مهم ترین قوانین وشرایط انتخاب اسم، عدم تکراری بودن آن می باشد که برای اینکار می توانید از طریق سامانه ما اقدام به پیگیری و استعلام نام شرکتهایی که از پیش ثبت شده اند، کنید.

راهنمای ثبت شرکت

آموزش ثبت کردن شرکت

اگر به روال اداری و قانون های مندرج برای ثبت شرکت آشنا نیستید، ما در سامانه ثبتی خود، قابلیت مشاوره رایگان را برای مشتریان و کاربران فراهم کرده ایم. از همین رو شما می توانید برای تمامی مواردی که نیاز به راهنمایی و بررسی بیشتری دارید، با شماره تلفن های درج شده در سایت، ارتباط بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

ثبت شرکت چه مدت زمانی طول می‌کشد؟

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت به عوامل مختلفی از جمله نوع شرکت و مراحل ثبت بستگی دارد. در حالت کلی این فرایند حدود ۷ تا ۱۴ در روز کاری طول نیز خواهد کشید.

چه مدارکی برای ثبت شرکت نیاز داریم؟

مدارک مورد نیاز به نوع شرکت قابل ثبت بستگی دارد. یکی از پرطرفدارترین نوع شرکت‌ها در ایران شرکت مسئولیت محدود است که برای ثبت به کارت ملی و شناسنامه اعضای شرکت نیاز دارد.

آیا خودم می‌توانم شرکتم را ثبت کنم؟

ثبت شرکت بدون کمک مشاور و مؤسسات حقوقی امکان‌پذیر است. برای اینکه بتوانید این کار را انجام بدهید باید وقت زیادی را صرف تحقیق در مورد شرایط و مراحل آن بگذارید؛ با این وجود ممکن است در بین فرایند با یک مشکل مواجه شوید؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم این کار را به یک شرکت معتبر و با تجربه مانند بسپارید.

چه تفاوتی بین دفاتر ثبتی وجود دارد؟

خدماتی که در دفاتر ثبتی ارائه می‌شوند معمولاً مشترک هستند. با این حال بهتر است قبل از انتخاب شرکت ثبتی از چند شرکت معتبر و قدیمی دیگر مشورت بگیرید و با خیال راحت، ثبت شرکت خود را بهترین مؤسسه بسپارید.

برای ثبت شرکت چه مجوزی نیاز داریم؟

این موضوع به نوع شرکت قابل ثبت بستگی دارد. در واقع برخی از صاحبان شرکت‌ها برای ثبت نیاز به مجوز دارند و برخی نیز بدون مجوز خاص می‌توانند شرکت خود را به ثبت رسمی رساند.

آیا داشتن آدرس اداری برای ثبت اجباری است؟

خیر. ارائه آدرس اداری برای ثبت شرکت الزامی نیست. اما ممکن است در مراحل بعدی برای تشکیل پرونده مالیاتی به آن نیاز داشته باشید.

مشاوره رایگان و درخواست ثبت شرکت


کافیست مشخصات خودتون رو در کادر زیر وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

همین حالا وارد دنیای ثبت بشوید.

در صورت عدم پاسخگویی در واتس اپ پیام بدهید یا فرم درخواست تماس ارسال کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۸ رای
12 دیدگاه دربارهٔ «ثبت شرکت»
 1. با سلام
  ما چند نفر هستیم می‌خواهیم شرکت پخش روغن های خوراکی در سیستان و بلوچستان ایجاد نماییم . این شرکت باید چه نوع شرکتی باشد و از کجا باید برای ثبت آن اقدام کرد

  1. مدیریت دنیای ثبت

   کاربر گرامی
   جهت تغییر موضوع هم باید از طریق اداره ثبت شرکت های قزوین اقدام نمود.

 2. سلام . میخواستم بدونم مراحل ثبت کردن شرکت کلا به صورت غیر حضوری انجام میشه؟ یا حتما باید حضور داشته باشیم؟

 3. پریا پیل افکن

  من اگر بخوام باچند نفر شرکت پخش ظروف یبار مصرف وپلاستیکی تبت کنم باید باچه موضوعی باشه شرکت سهامی، عام یا….

  1. مدیریت دنیای ثبت

   کاربر گرامی
   بهتره شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنید و جهت اطلاعات کامل تر تماس بگیرید..

 4. نظارت بر تصفیه شرکت

  ولی داشتن اطلاعات درست در این زمینه، نظرتان را تغییر خواهد داد.
  داشتن اطلاعات درست مالیاتی، باعث ایجاد فضای امن فکری، در کسب و کار، و رونق بیشتر
  میشود. باعث میشود از تخفیف، معافیت و کاهش قانونی مالیات بهرهمند شوید.
  بهترین کار این است، در ابتدای فعالیت تجاری خود، مالیات را در نظر بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ثبت ایزو تماس