با سلام نحوه ثبت برند و هزینه و زمان (لاتین)چقدره؟

سوال

کلیات ثبت برند چگونه است؟

پاسخ داده شده 0
منفرد 4 ماه 2 پاسخ 170 بازدید 0

پاسخ ( ۲ )

  1. برای ثبت برند لاتین نیاز به کارت بازرگانی یا کارت عضویت اتاق بازرگانی هست. هزینه ثبت برند معمولا در موسسات مختلف دستمزدهای مختلفی دارد اما حدودا کلیه هزینه های واریزی دولتی برای ثبت برند بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان می باشد. مدت زمان ثبت برند از تاریخ درخواست و ارسال اظهارنامه معمولا ۲۰ تا ۴۰ روز کاری برای دریافت نتیجه کارشناس اداره زمان در نظر بگیرید و در صورت تایید شدن علامت تجاری شما حدودا ۳۰ تا ۴۰ روز کاری بعد میتوانید سند رسمی ثبت علامت تجاری خود را دریافت کنید.

    بهترین پاسخ
  2. برای ثبت برند لاتین باید کارت بازرگانی داشته باشید.  در صورتیکه این کارت ارائه شود می توانید در درخواست ثبت برند خود علامتی را درخواست نمایید که از حروف لاتین در ان استفاده شده باشد. تفاوتی ندارد که این حروف فارسی باشند که به لاتین نوشته شده اند و یا اینکه ریشه لاتین دارند در هر صورت چنانچه فونت به کار رفته شده لاتین باشد باید شرایط ثبت لاتین یعنی کارت بازرگانی ارائه و درخواست شود.
    پس از آن باید مدارک تهیه و سایر موارد همانند ثبت برند فارسی انجام خواهد شد.  چنانچه متقاضی ثبت برند لاتین باشید درخواست شما با قوانین و شرایط بین المللی برند هم بررسی خواهد شد و باید استعلام شود که نمونه برند شما در هیچ کشور دیگری وجود نداشته باشد و همچنین شرایط برند شما مطابق با استاندارد های توافقنامه مادرید و پروتکل الحاقی آن باشد و به همین دلیل استعلام و بررسی ثبت برند زمان بیشتری خواهد برد. ضمن اینکه ثبت برند لاتین در پرداخت مالیات و عوارض شرکت دخالتی ندارد و به هیچ عنوان دلیل نمی شود که شما با داشتن برند لاتین مالیات و عوارض بیشتری پرداخت کنید.
    ثبت برند لاتین با ثبت برند بین المللی یا ثبت جهانی برند متفاوت است. ادامه ثبت بین المللی برند توضیح داده خواهد شد.
    ثبت برند و یا علامت تجاری لاتین مراحل پیچیده تری نسبت به ثبت برند فارسی دارد.  تهیه اظهار نامه ان متفاوت و نوع درخواست هم به شکل دیگری خواهد بود. به دلیل عدم شناخت این مسائل اغلب متقاضیان دچار اشتباه می شوند. بنابر این بهتر است با مشاروه حقوقی برای انجام ثبت برند لاتین اقدام نمایید.

ارسال یک پاسخ